Ihre Bewerbung

Ihre Bewerbungsdaten

Es handelt sich nicht um eine gültige E-Mail-Adresse

Bitte überprüfen Sie ihren Profil-Link.

Mit Klick auf „Jetzt bewerben“ werden Ihre Daten an das Unternehmen unter
j.bah@aspe-berlin.de übermittelt. Sie akzeptieren unsere Datenschutzbestimmungen.

Egal, ob Sie eine Stelle für den Berufseinstieg suchen oder bereits Berufserfahrung mitbringen:
Bei uns werden Sie fündig!

Informationen zur Stelle

Stelle:
Ambulante Familienhilfe {Sozialarbeiter/in / Sozialpädagoge/-pädagogin}
Unternehmen:
AspE - Ambulante sozialpädagogische Erziehungshilfe e.V.
Anforderungen:
ꞏ Cunoștințe de lucru sistemic cu familiile Cunoașterea principiilor juridice, socio-educaționale, psihologice și metodologice Apreciem competențele lingvistice suplimentare, în special în: Română, bulgară,turca, sârbo-croată, rromanes, kurdă, arabă, farsi, urdu. Seriozitate,
Aufgaben:
ꞏ Participarea la dezvoltarea continua a standardelor de calitate și la respectarea acestora ꞏ Colaborarea cu alte instituții partenere ꞏ Colaborare strânsă cu biroul de asistență socială pentru tineret ꞏ Coordonarea și crearea de rețele cu alte servicii de sprijin, îngrijire și consiliere ꞏ Sprijinirea și conectarea familiilor, copiilor și tinerilor la serviciile sociale ꞏ Organizarea activităților de petrecere a timpului liber și a vieții de zi cu zi ꞏ Documentarea și raportarea în cadrul programului de date "Myneva" **Calificări / Cerințe:** ꞏ Diplomă în asistenta socială sau o calificare comparabilă. Disponibilitate pentru auto-reflecție și dezvoltare profesională